Jdi na obsah Jdi na menu

Prosba pro veřejnost

7. 3. 2018

Letošní rok 2018 patří mezi významné "osmičkové" roky i v naší obci Budětice. 30.června 2018, bude v rámci pouťových oslav, nově zpřístupněna muzejní expozice v prostorách budovy obce Budětice. Současnou existující sbírku bychom chtěli jednak obnovit, a dále pak rozšířit o jakékoliv další zajímavé historické skutečnosti, které se týkají naší obce Budětice. Je nutno říci, že rok 2018 je jubilejně významný pro náš sbor dobrovolných hasičů, kteří oslaví 130 let vzniku, dále pak 120 let od vzniku místního ochotnického divadla, které zde v minulosti působilo a v neposlední řadě je to také 100 let kdy vznikla Československá republika. Byli bychom proto velice rádi, kdyby se nám s Vaší pomocí, podařilo tato období zmapovat a připomenout si různé zajímavé historické skutečnosti.

Proto Vás chceme touto cestou zdvořile požádat, zda by bylo ve Vašich silách najít chvilku času a projít Vaše domácí archivy. Jedná se nám prakticky o cokoliv, kde jsou zachyceny různé historické momenty či fakta z výše zmíněného období v obci (tedy fotografie, dokumenty, zmínky, předměty, oblečení, zajímavá pamětní vyprávění nebo jiné další... ). Tyto věci bychom si s Vaším dovolením propůjčili (po dohodě, či proti podpisu smlouvy), zdokumentovali bychom je, zhotovili kopie a originály by byly navráceny zpět do Vašich rukou.

Bližší informace Vám rádi poskytneme na uvedených kontaktech:

Pavel Huda - 723 803 902

Jan Sekyra - 721 405 615 - starosta SDH Budětice

nebo na e-mailu: info@hasicibudetice.cz

 

Všem za případnou spolupráci a čas předem velice děkujeme!!!!

vyzva-sdh.jpg