Jdi na obsah Jdi na menu

Lípa republiky - Oslava 100 let založení ČSR

3. 10. 2018

Vážení přátelé, 

dovolujeme si Vás pozvat do Budětic, v neděli 28. řijna 2018 na oslavu 100 let vzniku Československa. Ta proběhne na Budětické návsi, od 13.30 hod. Ve 14.00 hodin proběhne slavnostní výsadba lípy republiky. V parku bude připravena zajímavá fotogalerie z období 1. republiky, z celého Plzeňského kraje. Návštěvníkům bude v budově obecního úřadu zpřístupněno místní muzeum. K poslechu zahraje kapela Otavanka a zároveň bude připraveno i občerstvení. 

Od 16.00 hod nám divadelní ochotnický spolek J.K Tyla ze Žihobec představí svou hru Na správné adrese, aneb Holky z inzerátu. Tím bychom chtěli zároveň vzpomenout na místní ochotnický spolek Probuzení, který by  letos oslavil 120 let od svého založení a zakončit tak letošní celoroční oslavy osmičkových roků v Buděticích. Divadelní hra se sehraje na sále ve firmě Vebor. Vstupné bude dobrovolné a výtěžek bude určen ochotníkům ze Žihobec.  

Přijďte s námi společně oslavit vznik naší vlasti.

lipa-18.jpg