Jdi na obsah Jdi na menu

Akce - obnova "kostelní cesty" - dokončení

16. 4. 2014

V sobotu 19.dubna proběhlo dokončení akce obnovy "kostelní cesty" z Čepic do Budětic. První etapa proběhla dne 22.března. Šlo opět o vzájemnou akci mezi občany obcí Čepice a Budětice, kteří mají zájem o zachování jednoho z významných míst našeho okolí. V předchozí etapě došlo k vyřezání dřevin v okolí místa u křížku, částečný prořez a zprůchodnění cesty od náletových dřevin na severním svahu vrchu Čepičná ve směru na Budětice, došlo k novému nátěru litinové části kříže, zpočala výroba dřevěných lavic a stolu z kmenu modřínu. V plánu následující etapy sobotní brigády bylo: dodělat dřevěné odpočinkové sezení, stabilizovat kamenný podstavec kříže, prořezat zbytek nátetových dřevin v cestě směr Budětice a hlavně zasadit vedle kříže dvě nové lípy, které zůstanou památkou na tomto zajímavém místě. Jak již bylo navrženo na předchozí akci, jednu lípu zasadili občané z Čepic, druhou občané z Budětic. 

 

Odkaz na předchozí akci zde:

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Obnova kostelní cesty - dokončení

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář